• 21.-21.11 Jóga Nidra: Zkoumání hlubších stavů vědomí

Visnu

Zažijte ukolébání vašeho těla do hluboké relaxace, kde zmizí veškeré napětí, čas se zastaví a prostor vašeho vědomí se rozšíří. Vstupte do jógického spánku a s uvědoměním prozkoumejte vaše  podvědomí. Postupně naleznete stav nejvyšší harmonie, ve kterém se vynoří jemná eufórie, vnitřní blaženost, ánanda. Skrze Jóga Nidru naleznete klidné místo, místo odpočinku uvnitř vás, ke kterému se můžete navrátit kdykoliv budete chtít.

 

 

Náplň workshopu

 

Pátek: Seznámení – Relaxační večer

 

V pátek večer začneme jednoducho praxí  Jóga Nidry,  která Vás přivede do kontaktu s jejím hlubokým relaxačním účinkem. Poté budeme hovořit  o různých stavech vědomí a navážeme delší praxí využívající universální symboly (jantry) a mantry dle principů jógové a tantrické tradice..

 

Sobota: Zkoumání hlubších stavů vědomí

 

Cílem tohoto kurzu je  ponořit se hlouběji do možností a zážitků plynoucích z Jóga Nidry. Budeme pracovat s našimi energetickými kanály (nádí) a energetickými centry (čakrami) za účelem zvýšení naší vnímavosti energetického (pránického) těla. Vizualizací pěti elementů (tattev), které tvoří celý Kosmos, a příslušných janter zharmonizujeme psychické a fyzické tělo, též se budeme věnovat kombinaci Jóga Nidry s jinými technikami, jako je trátak (upřený pohled do jednoho bodu) nebo prána vidja (energetické léčení).

 

Jednotlivé praxe budou prokládány bloky teorie s možností diskuze vlastních zážitků. Budeme se věnovat různým druhům vizualizací od mandal, yanter, retrospekce po uzdravující vizualizace a možnost jejich přizpůsobení sobě na míru. Též se budeme věnovat hlubším významům symbolů a archetypů užívaných ve vizualizacích.

    

Časy a ceny

 

Pátek: 18:00 – 21:00; 300 CZK

Sobota: 9:00 – 13:00; 400 CZK 

Oba dny 600 CZK

 

Kde:

Privátní prostor: Na Dolinach 41, Praha 4, metro Pražského povstání,

 

Rezervace: e-mail infoisvara@gmail.com