Jógová masáž

 

1962266_821694561196492_7424881862362006677_oCílem tohoto kurzu  je předat jednoduchý způsob masáže a zprostředkované relaxace založené na intuici, vědomí těla a léčivém doteku. Není zapotřebí žádná specifická znalost těla, nicméně jakákoliv předchozí zkušenost, práce s tělem, může být nápomocná. Jediná věc, kterou v kurzu budete potřebovat je touha po zkoumání vlastního tělo a napomoci partnerovi relaxovat.

 

V rámci workshopu se naučíte a na sobě pocítíte, jak snadné je se uvolnit a nechat věci plynout, s dopomocí druhé osoby. Pro zprostředkování relaxace těla a mysli nepotřebujete obsáhlé znalosti anatomie či speciální techniky. Ale pouze přání pomoci druhému a zájem o zkoumání a cítění partnerova a svého těla. V našem těle je vnitřní inteligence, která nám pomůže, když se k ní obrátíme, to se děje často během praxe jógových pozic. Intuice se projeví, když jí důvěřujeme a necháme jí vynořit se.

 

Často si nejsme vědomi napětí, které si neseme v těle, dokud se nás někdo nedotkne. Jednoduchý dotyk dlaní doprovázený správným záměrem napomáhá hlubokému uvolnění. Dotykem si uvědomíme část těla a samotné přivedení pozornosti je uzdravující samo o sobě. Tudíž budeme kombinovat pozornost používanou v rámci praxe jógy s uzdravujícím dotykem. Navržené pohyby, techniky a doteky jsou bezpečné, uctivé a neinvazivní.

 

Touto jednoduchou technikou můžeme dopomoci druhým (partner, dítě, kamarád ….) k uvolnění hlubokého napětí, snadným a intuitivním způsobem. Tento seminář je adresován všem, které by to zajímalo. Nicméně nedoporučujeme účastnit se kurzu těhotným a lidmi s jistými druhy problémy s koleny.

 

Několik různých cvičení bude prováděno v párech či skupinách, v souladu s předchozí iduviduální prací na všímavosti (mindfulness). Jelikož, než začneme pracovat s někým jiným, musíme se postarat sami o sebe. Veškeré navrhované pohyby v rámci masáže jsou jednoduché a intuitivní, přesto bude každý krok veden. Zprostředkovaná relaxace je prováděna na podlaze s dekami, jógovými podložkami a polštáři.

 

Můžete přijít sami nebo s partnerem, pokud preferujete práci pouze s jedním partnerem, je vhodné si s sebou partnera přivézt.

 

Masáž obsahuje pohyby a manipulace inspirované v józe, gyrokinesi a thajské masáži nicméně hlavním účelem je prozkoumat pohyby a probudit vnitřní vnímavost a uzdravující potenciál, který leží v každém z nás. Provede nás to skrze celý proces.

 

Workshop bude v Angličtině. Český překlad je možný, pokud bude vyžádán. Kurz se skládá ze tří bloků, které se rozvíjí a slouží pro upevnění, nicméně mouhou být dělány individuálně. 

 

Kde: Bindu Yoga Studio, Drtinova 11, Smíchov

Kdy: Část I 05.10.14

Část II 25.10.14

Část III 09.11.14

 

Rozvrh:

Od 10:00 to 16:00 –S 1 hodinovou přetávkou na oběd

 

Cena:   700 Kč – 2 časti 1200 Kč – 3 časti 1700 Kč

            600 Kč – 2 časti 1100 Kč – 3 časti 1600 Kč Studenti / důchodci / matky na mateřské

Registrace: http://bindu-yoga.isportsystem.cz/